Abstinujúci alkoholik - A-klub

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 
Abstinujúci alkoholik
 

 
Väčšina ľudí liečiacich sa z alkoholickej závislosti berie liečbu málo vážne. Tí väčšinou zrecidivujú. My, abstinujúci sme pre iných ľudí, čiže laikov, akýmisi čudákm, odlišujúcimi sa svojimi záujmami od ostatných. Sme akýsi medzi komunitou ostatných jedinečnejší.
 
 
No väčšina ľudí nerozumie našej, nás chápajúci. My sme mali to šťastie (vďaka Pal liečeniu), že sme viac racionálni. Aspoň niektorí. Väčšina laikov nie je zvedavá na naše názory a radšej sa izolujú, lebo nám nerozumejú, a zo svojej neznalosti nás radšej odsudzujú. Je málo ľudí, ktorí nám chcú rozumieť. radšej sa izolujú, pretože sa necítia medzi nami dobre. majú málo sebachápania.
 
Každý abstinujúci alkoholik (lebo abstinenti medzi väčšinou ľudí neexistujú) vo svojom domácom doliečovaní, si musí nájsť nové záľuby, a len také, ktoré napripomínajú alkohol. Dovtedajších tzv. kamarátov musíme vyradiť zo svojho života, a hľadať si takýchpriateľov, ktorí nás v antialkoholizmebudú podporovať. "Kamaráti", ktorých sme dovtedy volali kamarátmi, nie sú skutoční kamaráti. Sú to len takí, ktorí sú nám kamaráti len dovtedy, kým ich podporujeme v ich alkoholickom živote. Keď ich prestaneme podporovať, už sami sa nám prejavia ako nekamaráti a budú nás považovať za čudákov, nehodných sa zatriediť do ich spoločnosti. Čiže akýsi nadradenejších. A to je cieľom nášho antialkoholizmu. 
"Nikto Vám nepomôže, musíte si pomôcť sám"    

Ján JOZAF
A-KLUB Tornaľa
janjozaf54@gmail.com


stiahnuť textŽiadne komentáre
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky