Jozaf - A-klub

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 
Pomôž si sám v abstinencii
 

Už viac ľudí predtým trpiacich závislosťou na drogách, najmä alkohole sa snažilo zbaviť tohto nepríjemného vplyvu, ktorý v prvých chvíľach akosi falošne povzbudzuje telo, ale následne potom ho oslabuje a vyvoláva fyzickú, ale aj duševnú slabosť.
 
No je  viac aj takých, ktorí túto závislosť v sebe dusia, alebo zatajujú pred verejnosťou.
 
Oceňujú sa ľudia. ktorí majú odvahu sa tohto zlozvyku zbaviť. Ale nie len sľubmi, lebo tie nijako človeka nepovýšia. činy sú tomu pravou nápravou a každý by si mal vstúpiť do svedomia a vidieť všetky tie zlá, ktorých sa vo svojom živote dopustil a spôsobil katastrofy hlavne sebe, ale aj okoliu.
 
Zvýšeným používaním alkoholu sa človek dostáva do stavu duševnej zaostalosti a telesnej oslabenosti.
 
Keď si nevie sám poradiť so svojou závislosťou, zdravotníctvo je pripravené mu v tom pomôcť. Treba vyhľadať odborníka (psychológ, psychiater) a nehanbiť sa za to. Veľa ľudí vysokoškolsky vzdelaných tomuto zlozvyku podľahlo, ale "zdvihli hlavy" a požiadali o pomoc odborníkov.
 
Veľa je takých ktorí si túto pomoc nedokážu sami poskytnúť. Ale to nie je žiadna hanba. je to viac pochvalný čin, keď požiadajú o pomoc odborníkov. Človek naraz podľahne zlému vplyvu alkoholu a po jeho požití sa cíti odvážny a nezdolateľný. No sám sa vlastne klame, alebo sa vyhovára na iných, že príčinou ich prítomnosti pije. Buď odkladá svoje rozhodnutie nepiť zo dňa na deň. No týmto spôsobom sa ešte nikto neodnaučil konzumovať alkohol.
 
Musí sa rozhodnúť hneď. Len tak je nádej, že sa tohto zlozvyku zbaví a natrvalo sa a ním rozlúči.

Život bez alkoholu je oveľa krajší ako život v alkoholickom opojení.
 
Viac organizácií existuje, ktoré navštevujú len abstinenti od alkoholu. A návšteva klubov abstinentov môže dobre vplývať na ďalšie nepožívanie alkoholu.
 
Len slabosi nevydržia nepiť. Abstinencia od alkoholu dodáva človeku značnú silu, ktorá je alkoholikmi, abstinentovi alkoholu závidená.
 
Alkoholici, závislí na alkoholickom opojení sa zbavia svojho zlozvyku (ktorým znetvorovali svoje telo a dušu) tak, že sa musia len zbaviť svojho zlého vplyvu alkoholu, len tým, že si musia preorientovať svoje myslenie tým, že si nájdu iné záujmy (záľuby), napr. šport v ktorom by sa nestretávali s alkoholom (tzv. radi si vypijúci kamaráti), zberateľskú činnosť, obľuba určitého druhu literatúry a pod. . Každý človek by mal mať v prvom rade, rád sám seba. Až v druhom rade, mať rád tých druhých. Ak človek svoje záujmy kladie do pozadia, a tie záujmy ktoré patria iným uprednostňuje, nikdy nezvíťazí nad svojim zlozvykom.
 
Ľudia, ktorí sú závislí nad zlým vplyvom tzv. kamarátov (kamarátov od fľašky) a nechcú ich stratiť v žiadnom prípade, nikdy sa svojho zlozvyku nezbavia.
 
Alkohol robí nezhody v spoločnom živote, zbavuje ľudí života (dopravné nehody, agresívne potýčky).
 
Abstinujúci alkoholik sa vyvaruje všetkého, čo má akýsi vzťah s alkoholom (napr. zbieranie pivových, vínových, destilátových etikiet, fľašiek).
 
Abstinenti alkoholu majú v dnešnom čase množstvo podujatí (tak v A-kluboch, antialkoholických spolkoch)a množstvá rozptýlení.

 
 
"Nikto Vám nepomôže, musíte si pomôcť sám"    

Ján JOZAF
A-KLUB Tornaľa


stiahnuť textŽiadne komentáre
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky