Liečba - A-klub

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 
Zdravotnícka liečba a doliečovanie
 

Na liečení PAL odd. RS som bol na konci roku 2011. Od roku 2012 abstinujem, a bol som už na 5 opakovačkách v RS. Žijem so sestrou a u nás je už viac ako 5 rokov suchá domácnosť (čiže bez alkoholu v akejkoľvek forme). Vyhýbam sa príležitostiam, kde vládne konzumácia alkoholu. A ak také podujatia aj navštívim, tak len na krátky čas.
Mám to šťastie, že od tej doby ako abstinujem, neláka ma žiadny alkohol aj keď na krátky čas mám možnosť okolo neho ísť. Väčšina alkoholikov sa vlastne ani nepozná, i keď o sebe tvrdia pravý opak. Alkoholik si vlastne musí vstúpiť do svojho svedomia a tí čo to nevedia, tí ho majú len v minimálnej miere. Nehovorte si: musím sa zbaviť alkoholu, ale CHCEM!
V takomto abstinentskom stave (ako som teraz) sa môj život úplne zmenil. Zaoberám sa psychológiou (aj na UTV) a samo štúdiom iných psychických vied. V teplejších časoch robím pešie túry (15-20 km) osamote, na menej známe miesta v okolí (blízkom aj vzdialenejšom) a píšem o tom články do novín (konkrétne do nášho okresného týždenníka). V zime, keď nerobím túry, dopisujem do tlače aj iné články.

Mimo toho som viac ako rok v A-klube Tornaľa, kde píšem pre nich protialkoholické články na blog webstránky klubu. V týchto rokoch sa zaoberám viac dopisovateľskou činnosťou. Okrem toho som členom v 6 organizáciách, v niektorých sa prezentujem aj literárne.
Zúčastňujem sa rôznych akcií usporadúvaných spomenutými organizáciami, ako výlety do kúpeľných, alebo kultúrnych lokalít, resp. inou činnosťou v týchto organizáciách.
Na koniec chcem veľmi poďakovať za hospitalizačnú liečbu PAL odd. v RS, najmä nadriadeným, ako i lekárom, psychológom a ostatnému zdravotníckemu personálu.

Ján JOZAF
A-KLUB Tornaľa


stiahnuť textŽiadne komentáre
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky