Plamienok - A-klub

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 
 
Plamienok

 
Prvá sviečka je už zapálená. Dni očakávania pred Vianocami. Plno nádejí, snov. Utíšime srdce, trochu viac si dávame pozor na ostatných i na seba, aby ten vzácny a jedinečný večer v roku sme prežívali spolu v tichosti a najväčším srdcom.
Pripravujeme dušu na dávanie a prijímanie a čo sa dá očistiť, očistíme. Sadnúť si každý deň oproti seba. Dlho, dlho pozerať do plameňa. Nerušene s nikým. Postupne oprášiť aj tie najvzdialenejšie, najhlbšie položené city. Pohladkať ich, oživiť a pripraviť ich na Vianočný stôl.

Je to láska. Láska všemožná. Najkrajšie dni roka. Túžime po pokoji. Túžime po láske. Každý z nás inak. Nemáme rovnaké sny - iba SNY. Každého poteší niečo iné. Darmo je hudba a teplo v izbe ak pritom tvoja duša zamrzne. Potrebuješ tú prvú sviečku. Naštartuje tvoju dušu a potom už len nepustiť pedál. Si na ceste, ktorá má svoju trasu, tú správnu. Kde smeruješ, kde sa chceš dostať. Ukázať sa, že si v pohybe. Našla som tú vyčistenú stranu v sebe. Chci čisto stáť pred Vianocami keď všade okolo teba už svietia plamene a môj plamienok pribudne. Zo srdca zažiari nezvyčajné svetlo - duša je čistá a Ty taktiež.
Zatvorím si oči, ruky čakajú na modlitbu, čakajú aby boli bližšie a bližšie tej druhej a možno sa ani nedotknú ale cítiš prítomnosť toho druhého.
Nikto nezostane sám, ak nechce byť sám. A kto by aj chcel? Darujem to, čo mám a keď je láska zabalená, dostane sa k tebe aj bez mašličiek.
Moja prvá sviečka je už zapálená. Prvé plamene zrodili tieto riadky. Nie sú moje, ale ich rozdávam.
Skús to. Nepotrebuješ ani sviečku ani zápalky, všetko je zadarmo - veď je to v tebe.
Želám si, aby každý našiel svoj plamienok a prežil sviatky v pokoji a láske. Amen
 
                                      
Márta
A-KLUB Tornaľa


stiahnuť textŽiadne komentáre
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky