Relax - A-klub

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 
Relax bez alkoholu
 

Návykové látky, ako alkohol a drogy sú najväčšou záhubou mladej generácie. Ale nie len mladej, ale aj tej staršej, ktorá má slúžiť ako učiteľská kasta, ktorá by mala držať poradenskú ruku vo výchove svojich potomkov a usmerňovaní na tú správnu cestu, cestu ktorá by mala byť rovná a nemala by vybočovať na stranu drogovej závislosti. Takou cestou, ktorá by nezabočovala na stranu drog, alkoholu, gamblerstva a iných devastujúcich, zlých smerov.
Drogy, vrátane alkoholu, môžu len vykolajiť alkoholika na zlú cestu, ktorá nebude nikdy rovná a vždy bude mať výhybky, ktorými sa nenapraviteľný alkoholik zvezie len do lona svojho zániku.
Psychiatri a psychológovia vám podávajú pomocnú ruku. Protialkoholická liečba len naštartuje človeka, ale potom, vlastnou snahou sa musí alkoholik liečiť sám. Celá liečba, tá najpodstatnejšia časť odvykania je a bude na strane pacienta, trpiaceho závislosťou.
Liečba alkoholika, samoliečba - je tou jedinou relaxáciou, ktorou bývalý alkoholik spasí seba, porazí nepriateľa a konečne zvíťazí.
Stane sa hviezdou abstinentskej komunity. Konečne zvíťazí a ozdobí sa vyznamenaniami abstinenta od alkoholu a drog.
Zasadne na vyvýšené miesto, ako víťaz a zároveň aj poradca a učiteľ, učiaci svojich žiakov, ktorí sa tohoto zlozvyku ešte nezbavili. Po tomto ozdravujúcom procese, ktorý bývalý alkoholik vykoná sám na sebe, si s hrdosťou môže povedať: "Dosiahol som pokoj v duši a užívam si abstinenciu."
Či nie je lepšie človeku, keď sa nemusí zbytočne zaoberať alkoholom a má vždy čistú pamäť, nepomazanú touto jedovatou drogou, ktorá pomalým tempom usmrcuje živé telo?
Keď chce bývalý alkoholik abstinovať, veľkú podporu mu v tom robia stacionáre seberovných, antialkoholické spoločenstvá, ktoré treba čím ďalej tým viac rozširovať. Ignorovať treba zlé zlozvykya vplyvy tzv. "kamarátov od pohárika", reklamy na alkohol, výstavy alkoholických nápojov a pod. pretože tie radi, ako zlomyselné návnady vracajú abstinentov do pôvodných koľají. Oni nemajú záujem o abstinentov, ani ich zlomyseľnosť neberie ohľad na zdravotný stav odliečeného alkoholika.
Čím viac ľudí zomrie vplyvom alkoholu, tým budú ich vrecká plnšie peňazí. Nevadí im to, že tie peniaze získali zo smrti slabého človeka, ktorý sa nechcel vzdať alkoholu. Peniaze budú pre nich stále rovnaké. A nevadí im to, že su skrvavené.

 
 
"Nikto Vám nepomôže, musíte si pomôcť sám"    

Ján JOZAF
A-KLUB Tornaľa


stiahnuť textŽiadne komentáre
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky