Sebapoznanie - A-klub

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 
Sebapoznanie
 

 
Prvou, najdôležitejšou vlastnosťou alkoholika, ktorý sa chce liečiť, je vždy sebapoznanie. Väčšina alkoholikov, ktorí odmietajú liečbu od závislosti na alkohole sa vlastne dostatočne nepozná, alebo sa nechce poznať. Hovoria, že sa poznajú, ale tým klamú samých seba, pretože v skutočnosti sa vôbec nepoznajú. To alkoholové opojenie mení ich tvrdenie na klamlivé. A omylom ho prijímajú za svoje.

Psychologická liečba závislostí (v súčasnosti medikamentózna ustupuje), závisí na autosugescii pacienta. Čiže alkoholik vo svojom vnútri musí zafixovať všetky nabezpečia, ktoré mu spôsobili choroby zo závislosti od alkoholu.
Príde na to, že svojim alkoholickým „povzbudzovaním sa“, vlastne ničil svoj život, život svojich blízkych a znepríjemňoval si svoje postavenie medzi známymi. A to vlastnou vinou.

Ani jeden „krčmový kamarát“ ešte nedoprial svojmu tzv. „kamarátovi od pohárika“, uzdravenie zo závislosti na alkohole. Skôr naopak! Núti ho k tomu, aby bol tak závislý ako on!
Terajším závistlivcom na alkohole sa takáto reč, ktorá odsudzuje časté opíjanie sa, určite nepáči. Nepáči sa ale len takým, čo si doteraz ešte nevstúpili do svedomia. Prvým krokom, pred nástupom na protialkoholickú liečbu je, aby si nádejný abstinent dostatočne uvedomil všetky negatíva, ktoré ho môžu urobiť doživotným invalidom.
Veľa liečených alkoholikov sa po čase znovu vrátilo ku svojmu zlozvyku. Stráňte sa toho, aby ste medzi nimi boli aj Vy!


 
 
"Nikto Vám nepomôže, musíte si pomôcť sám"    

Ján JOZAF
A-KLUB Tornaľa
janjozaf54@gmail.com


stiahnuť textŽiadne komentáre
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky