Triezva myseľ - A-klub

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 
Triezva myseľ
 

 
Mať voľné myslenie, nepodliehať hlavyboleniu na druhý deň, žiadne krútenie hlavy, žiadny pocit na zvracanie a telesná sila stále rovnaká. To vám je pocit na závidenie.
 
 
A hlavne odolávaťpocitu vypiť si. Alkohol (vo väčšom množstve) je pomalý jed, zabíjajúci organizmus po rokoch. PAL liečenie pomôže len tomu, kto ho podstúpi dobrovoľne, čiže nechce otravovať svoje telo prílišným "uhásaním smädu".
 
 
Prípitok je na zdravie a opakovanie prípitku je "na opicu". Nejeden absolvent protialkoholického liečenia sa hanbí blízkym priateľom a známim priznať s tým, že absolvoval odvykacie liečenie. Nie je to žiadna hanba skôr si to zaslúži uznanie. Hanba je len to, keď niekoho zastihnete v alkoholickom opojení a sám potrebuje podporu ku svojej chôdzi.
 
 
A takých je je viac a bohužial nemajú pocit hanby. Nemajú žiadne výčitky svedomia. To je hanba. Nejeden človek, ktorý to preženie s alkoholom sa dlhší čas neukáže medzi "kamarátmi od pohárika". Ten má aspoň zlomok zdravého rozumu a svedomia. Ale keď to aj zopakuje, tak to svedomie je na pochybách. Je veľa pijanov, ktorí si povedia že je to "posledný pohárik", ale obyčajne takým je každý. A v skutočnosti žiaden nie je posledný.
 
 
Alkohol zničil veľa životov a veľa životov ešte zničí. Takéto ničenie treba zastaviť. Bohužiaľ od verejných firiem vyrábajúcich alkohol a alkoholom obohatené potraviny sa takéhoto skutku nedočkáme. Každý užívateľ väčšieho množstva alkoholu musí urobiť súkromný krok, sám pre seba.
 
 
Aj keď vytriezvejú nepamätajú si s kým sa rozprávali pri poháriku a aké neresti o sebe a blízkych narozprávali. Také, ktoré by pri triezvom stave nikdy neprezradili.
 
 
Pouvažujte či to tak nie je.    

 
 
"Nikto Vám nepomôže, musíte si pomôcť sám"    

Ján JOZAF
A-KLUB Tornaľa


stiahnuť textŽiadne komentáre
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky