Triezve roky - A-klub

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 
 
Triezve roky

 
 
Prišla jar. Rozkvitli lúky. Prišiel koniec alkoholickej letargie, polospánku. Treba všetko vidieť v právých farbách. Aj to, čo bolo zatiaľ , kým sme podliehali alkoholickému polospánku. Treba všetko vidieť v pravých farbách. Aj to, čo bolo zatiaľ, kým sme podliehali alkoholickému polospánku. Príroda dáva originálne vnímanie každému z nás. Netreba toto vnímanie zakrývať, skrývať sa za oponou alkoholizmu. Ten z nás len klame. Treba si otvoriť oči. Nie ich mať zatvorené a nevidieť dobro a zlo vo svete.
 
 
Napraviť ho tak, aby tento svet skvel v pravých farbách. Dobro bez zla neexistuje. Zlo vždy doprevádza dobro, a to zlo, treba oddeliť z nášho života. Ten, kto to nevie, ten sa to musí naučiť. A naučiť sa to treba. Nikto sa nenaučí, ani keď ho podplatíte. Zlo je len vado, že iné neuvidíte, okrem neho. Takto má najväčšiu moc.
 
 
A nesprávny človek mu rád robí otroka. Tým zlom myslím alkohol a jeho vplyv na to, aby ste boli slepí. Tým ho len utešujete a posmeľujete. Hovoríte mu, že on je tu pánom. On - pán kráľ alkohol.
 
 
Alkohol nie je bok. A ak ho pokladáte za všemocného, tak ste modloslužobníci. Nikdy nie je neskoro Ale raz treba začať. A čím skôr, tým lepšie. Tým lepšie pre Vás, doterajších alkoholikov.
 
 
Snažme sa aby toho dobra bolo viac, ako toho zla. Aby sme ho premohli a ustanovili raj na zemi, ktorý by už viac nepoznal zlo, ktoré Vám prinášalo neštastia.
 
 Skúste to, aby sme udomácnili dobro. A potom budeme pánmi triezvej situácie v spoločnosti

 
 
"Nikto Vám nepomôže, musíte si pomôcť sám"    


Ján JOZAF
A-KLUB Tornaľa


stiahnuť textŽiadne komentáre
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky